Mezoterapia mikroigłowa

To intensywna stymulacja skóry za pomocą jej frakcjonowania oraz specjalnych ampułek bogatych w składniki aktywne. Ujędrnia, zagęszcza skórę, spłyca zmarszczki i blizny, rozjaśnia przebarwienia, dodając skórze zdrowego blasku.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest z pomocą specjalnego urządzenia pena, wyglądem przypominającego długopis, do którego przyłącza się jednorazowy kartridż. Kartridż zaopatrzony jest w igły, które podczas pracy urządzenia wysuwane są i chowane w częstotliwości do… razy na minutę, na regulowaną głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm. Najdłuższy wysów igieł stosowany jest przy zabiegach na ciało, w celu redukcji blizn oraz rozstępów, mniejszy wysów – przy zabiegach na twarz, szyję oraz dekolt. Takie frakcjonowania, czyli gęste mikronakłuwanie skóry intensywnie pobudza naturalne procesy regeneracyjne organizmu, a jednorazwy kartridż zapewnia bezpieczeństwo zabiegu. 

mezoterapia mikroigłowa

Jak wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Po dokładnym wywiadzie i omówieniu zabiegu przechodzimy do oczyszczenia skóry. Zmywamy makijaż, kremy, pozostałości dnia. Następnie zależnie od wskazań i oczekiwanych efektów wykonywany jest odpowiednio dobrany peeling. Może to być peeling kawitacyjny, peeling chemiczny, czyli kwasy, peeling enzymatyczny, czy oczyszczanie wodorowe. Tak oczyszczona skóra gotowa jest do zabiegu, jakim jest mezoterapia mikroigłowa. Dezynfekujemy obszar zabiegowy i przystepujemy do frakcjonowania skóry, używając przy tym indywidualnie dobranych ampułek. Frakcjonowania dokonujemy za pomocą pena.

Intensywność zabiegu zawsze dobierana jest indywidualnie. Kosmetolog decyduje o głębokości, na jaką wykonywane są wkłucia oraz o czasie trwania zabiegu. Po zakończeniu frakcjonowania nakładana jest maska. Tak jak na każdym etapie, tak i w tym przypadku to bardzo indywidualna decyzja, jaka maska zostanie użyta. Zwieńczeniem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu. Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej zawsze otrzymujesz do domu zestaw zaleceń, jak należy traktować skórę w domu, czego unikać, jakie kosmetyki stosować. Bardzo istotne jest stosowanie kremu regenerującego oraz fotoprotekcji, czyli kremu z filtrem SPF minimum 30 na dzień.

Czy zabieg mezoterapii igłowej jest bolesny?

Biorąc pod uwagę, iż jest to nakłuwanie skóry, zabieg z pewnością jest odczuwalny. Jednak intensywność odczuć jest związana z indywidualnym poziomem progu bólu danego klienta. Dla jednych zabieg stanowi jedynie niewielki chwilowy dyskomfort, dla innych jest odczuwalny nieco mocnej. Jeżeli zachodzi potrzeba zabieg mezoterapii mikroigłowej poprzedzamy aplikacją na skórę kremu znieczulającego, który zdecydowanie podnosi komfort zabiegu.

Czy należy się specjalnie przygotować do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Kwalifikacji do zabiegu zawsze dokonuje kosmetolog. Klienci regularnie korzystający z zabiegów w Look Ideal Kosmetologia otrzymują zalecenia wcześniej, zapisując się na wizytę. Jeśli chciałabyś/chciałbyś skorzystać z zabiegu w gabinecie po raz pierwszy, zapraszam Cię do zapoznania się z informacjami w zakładce konsultacja kosmetologiczna.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża, laktacja,
  • choroby nowotworowe,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
  • aktywny trądzik, ze stanami zapalnymi oraz ropnymi,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
  • epilepsja,
  • cukrzyca.

Co zyskujesz dzięki poddaniu się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej powoduje powstanie kontrolowanego, celowo wywołanego stanu zapalnego. Taki krótkotrwały, lecz intensywny stan zapalny stymuluje skórę do regeneracji. Komórki skóry zwiększają produkcję włókien podporowych, tzn. kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra jest bardziej jędrna, a zmarszczki i blizny ulegają spłyceniu. Ponadto zastosowany preparat jest w stanie dotrzeć do głębszych warstw skóry oraz wywołać pożądany efekt. Preparatem tym może być mieszanina antyoksydantów, aminokwasów, witamin, mikroelementów, wyciągów roślinnych oraz kwasu hialuronowego, mogą to być kwasy, lub też osocze bogatopłytkowe.

mezoterapia mikroigłowa

Efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej:

  • wygładzona, rozświetlona skóra,
  • spłycenie blizn,
  • redukcja zmarszczek,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • ujędrnienie oraz zagęszczenie skóry,
  • zwężenie rozszerzonych porów, czyli ujść gruczołów łojowych,

Najczęściej zadawane pytania:

Ile zabiegów mezoterapii mikroigłowej potrzebuję?

Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do wskazań oraz oczekiwanych efektów, jednak najwcześniej w serii wykonujemy od 3 do 5 zabiegów.

Jak często można wykonywać zabiegi mezoterapii mikroigłowej?

Zabiegi zazwyczaj wykonujemy w odstępach 2-4 tygodniowych.

Czy po zabiegu można nałożyć makijaż?

W dniu zabiegu nie należy nakładać nic poza kremem regenerującym oraz ewentualnie filtrem SPF.

Czy zabieg może być wykonany w przypadku cery naczyniowej?

Rozszerzone naczynka oraz skóra naczyniowa nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak za każdym razem to kosmetolog kwalifikuje do zabiegu oraz dobiera jego najbardziej właściwą formę. Zazwyczaj w takim przypadku nakłucia wykonywane są płycej, a stosowane przy tym ampułki zawierają substancje, które będą wzmacniały ściany naczyń krwionośnych, jak witamina C, hesperydyna, rutyna, arnika, miłorząb japoński, czy wyciąg z kasztanowca.

Czy zabieg mezoterapii mikroigłowej może być wykonywany cały rok?

Tak, zabieg może być wykonywany przez cały rok, jednak skóra wymaga wtedy szczególnej ochrony, zwłaszcza latem ochrony przed słońcem. Nie zalecamy wykonywania zabiegu tuż przed planowanym urlopem, gdzie jest intensywne nasłonecznienie oraz zimą, gdy temperatury są bardzo niskie.

Skontaktuj się ze mną

Zobacz inne zabiegi

peelingi chemiczne / kwasy

mezoterapia mikroigłowa

stymulatory tkankowe

depilacja laserowa