Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe jest delikatnym, skutecznym i bezinwazyjnym zabiegiem dla osób szczególnie narażonych na działanie stresu i zanieczyszczeń środowiska. Może być wykonywany przez cały rok, co jest jego niewątpliwie wielkim atutem. Jego działanie opiera się na eliminacji reaktywnych form tlenu, które w największym stopniu odpowiadają za przyspieszone starzenie się skóry. Reaktywne formy tlenu (ROS) odpowiadają za destrukcyjne działanie kwasów nukleinowych, lipidów, białek w tym również kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry.

Warto podkreślić, że ogromne znaczenie w procesie powstawania wolnych rodników ma promieniowanie słoneczne. Dlatego niezwykle istotna jest odpowiednia ochrona naszej skóry przed promieniowaniem UVA oraz UVB przez cały rok, a także sięganie po zabiegi, które dodatkowo będą neutralizowały destrukcyjne działanie wolnych rodników. Takim właśnie zabiegiem jest między innymi oczyszczanie wodorowe.

oczyszczanie wodorowe

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

Zabieg oczyszczania wodorowego polega na dostarczeniu do skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom cząsteczki wodoru wnikają do głębokich warstw skóry, eliminując tam wolne rodniki. Przyczynia się tym samym do poprawy jędrności, elastyczności skóry oraz nadaje jej zdrowy wygląd. Opracowywanie danej okolicy wykonywane jest za pomocą głowicy, w jaką zaopatrzone jest urządzenie emitujące wodór. Głowica o kształcie długopisu posiada wymienną jednorazową końcówkę, dzięki czemu jest to zabieg bardzo higieniczny. Głowica lekko zasysa skórę, a cząsteczki wodoru rozproszone w strumieniu wody, uwalnianej pod ciśnieniem, przenikają w głąb skóry.

Oprócz wody z rozproszonym wodorem, podczas zabiegu mogą być także zastosowane płyny ze składnikami odżywczymi, czy kwasami. Taki zabieg na twarz nosi wówczas nazwę hydrabrazji.

Czy zabieg oczyszczania wodorowego jest bolesny?

Zabieg oczyszczania wodorowego nie jest bolesny. Odczuwalne jest lekkie zasysanie skóry. Oczyszczanie wodorowe delikatnie i skutecznie oczyszcza i odświeża skórę.

Przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego:

  • naruszona ciągłość naskórka,
  • stany alergiczne, grzybicze, wirusowe skóry np. opryszczka,
  • choroby autoimmunologiczne w stanie aktywnym,
  • aktywna infekcja.

 

Ciekawostki:

Zabieg oczyszczania wodorowego może być wykonywany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. 

Efekty zabiegu oczyszczania wodorowego:

  • rewitalizacja skóry,
  • odmłodzenie, działanie anti-aging,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • zmniejszenie ilości wolnych rodników,
  • spowolnienie procesów starzenia skóry,
  • wygładzenie skóry,
  • ujędrnienie, wzrost napięcia skóry,
  • ujednolicenie kolorytu, redukcja przebarwień,
  • regulacja wydzielania sebum, oczyszczenie skóry,
  • dotlenienie, nawilżenie, odżywienie skóry.

Oczyszczanie wodorowe jako główny zabieg?

Oczyszczanie wodorowe może stanowić główny zabieg, po którym nakładana jest ampułka z indywidualnie dobranymi składnikami aktywnymi oraz odpowiednia maska. Często jednak jest połączone w procedurze zabiegowej z innymi zabiegami i stanowi wówczas element peelingu oraz przygotowania skóry do kolejnych kroków zabiegu.

Ile czasu trwa zabieg oczyszczania wodorowego?

Pełny zabieg oczyszczania wodorowego trwa około 1 godziny. Może być wykonywany co 2-4 tygodnie. Odpowiednią częstotliwość zabiegu dobiera indywidualnie do skóry specjalista.

Skontaktuj się ze mną

Zobacz inne zabiegi

peelingi chemiczne / kwasy

mezoterapia mikroigłowa

stymulatory tkankowe

depilacja laserowa